Jaga Hupało – znana na całym świecie stylistka kupiła lokal przy ul. Bohaterów Getta w Nowej Rudzie, gdzie prowadziła swój pierwszy zakład fryzjerski. Czy będzie to wielki powrót utalentowanej fryzjerki?

Jaga Hupało to międzynarodowej sławy artystka włosów, stylistka i projektantka. Swoje pierwsze kroki w karierze stawiała w Nowej Rudzie. Następnie przeprowadziła się do Warszawy, gdzie stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań, ale przede wszystkim pracownią, w której kieruje zespołem stylistów. Hupało współpracuje również z fotografami i operatorami produkując sesje zdjęciowe oraz filmy. Na jej fotelu fryzjerskim siadały takie gwiazdy jak Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura czy Piotr Rubik. Uzyskała wiele międzynarodowych wyróżnień i tytułów, a jej nazwisko znalazło się na liście stu najbardziej wpływowych Polek magazynu „Elle”.

W nawiązaniu do włosów, sprawdź, jakie fryzury damskie są teraz modne. 

Wielki powrót do Nowej Rudy

Podczas tegorocznego Festiwalu Góry Literatury Jaga Hupało zobaczyła, że lokal przy Bohaterów Getta jest na sprzedaż. Nie zastanawiała się długo i postanowiła kupić lokal, w którym kiedyś zaczynała. 

Jak wspomina Hupało, miała 19 lat, jak dostała klucze do tego miejsca. Do swojej pierwszej pracowni uszyła fioletowo-czarne firanki. Z początku ludzie myśleli, że to zakład pogrzebowy, w środku było skromnie, ale jak się z czasem okazało umiejętności młodej fryzjerski są powalające. Hupało nigdzie się nie ogłaszała i nie reklamowała, a klientki czekały w kolejce do jej zakładu od piątej rano.

Co powstanie w kupionym przez Hupało lokalu jeszcze nie wiadomo. Są pierwsze pomysły na stworzenie tam galerii sztuki lub zielarni. Jak ostatecznie wyjdzie, zobaczymy. Na razie Jaga jest podekscytowana z samego posiadania lokalu, co jest dla niej wielkim sentymentem. 

Na co dzień artystka mieszka i pracuje w Warszawie, jednak weekendy spędza na Dolnym Śląsku. Niedaleko Barda prowadzi Ostoję Sztuki, która jest miejscem artystycznych, rzemieślniczych i różnorodnych spotkań.