Od najbliższej soboty wracają sezonowe połączenia do czeskiego Skalnego Miasta. Malownicza trasa, która cieszy się dużą popularnością, będzie dostępna dla podróżnych, aż do jesieni.

Pierwsze pociągi Kolei Dolnośląskich, które dotarły do Skalnego Miasta w Czechach wyjechały na trasę w 2018 roku. Projekt tak bardzo spodobał się mieszkańcom województwa, że sezonowe połączenia stały się obowiązkowym punktem letniego rozkładu jazdy.

W tym roku przewoźnik wznawia połączenia o wiele szybciej niż zwykle, bo już w czasie świąt Wielkanocnych. Dla wielu osób może być to ciekawa alternatywa na spędzenie czasu z bliskimi w towarzystwie natury

Pociągi do czeskiego Adršpachu będą odjeżdżać z Wrocławia Głównego w każdy weekend, aż do wrześniowej korekty rozkładu jazdy. Podróżujący będą mogli skorzystać z dwóch połączeń regionalnego przewoźnika – porannego oraz popołudniowego. Pociągi będą odjeżdżać z Wrocławia o o 7:15 i 15:50, natomiast powrotne zaplanowane są na 10:45 oraz 18:45. 

Na stacji Wałbrzych Miasto pociąg do Skalnego Miasta będzie zatrzymywał się o godz. 8:52 i 16:48, natomiast na stacji Wałbrzych Centrum będą to godz. 9:04 i 17:00. 

Dlaczego Skalne Miasto?

Adršpach, położony w Górach Stołowych, znajduje się zaledwie kilka kilometrów od polsko-czeskiej granicy. To niesamowity kompleks skalny, który rzeczywiście można nazwać śmiało “Miastem”. Ogromne głazy przypominają wieżowce, a kompleks jest tak duży, że można w nim spędzić kilka godzin. 

Skalne Miasto zbudowane jest z piaskowca, z monumentalnymi ścianami sięgającymi 100 metrów wysokości. Skały, które składały się z fragmentów o różnej odporności na czynniki erozyjne, były przez wieki wystawione na działania wody, wiatru, mrozu i właśnie dzięki temu przybrały fantazyjne kształty. Podczas zwiedzania można się również natknąć na szmaragdowe jezioro, wodospad i pejzaże zapierające dech w piersiach. Bez wątpienia warto tam pojechać, bo w porównaniu do pięknych Gór Stołowych w Polsce, czeska strona jest przepiękna.