Zwiedzanie okolic Nowej Rudy na dwóch kółkach podczas rodzinnego rajdu rowerowego – to propozycja, której nie można odmówić. Przygotowana przez Centrum Turystyczno-Sportowe w Nowej Rudzie trasa rajdu o długości około 12 km, ma za zadanie celebrować Dnia Flagi, co ma miejsce 2 maja. Start zlokalizowany jest przy CTS Nowa Ruda – Słupiec, skąd uczestnicy o godzinie 14:00 wyruszają w malowniczą podróż.

Rajd poprowadzi uczestników przez spokojne tereny leżące między Bożkowem a Ścinawką, a następnie wracają do punktu początkowego przez miejscowość Zagórze. Informacje na temat trasy oraz samego wydarzenia organizatorzy przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na koniec rajdu, na wszystkich uczestników czeka niespodzianka w postaci pikniku. Mieszkańcy będą mieli okazję skosztować drobnego poczęstunku, zapewniając sobie tym samym miłe zakończenie aktywnego dnia. Nie zabraknie również upominków dla rowerzystów. Każdy otrzyma wodę, gadżet i biało-czerwony kotylion. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dodatkowo słodki prezencik.