Najnowsze doniesienia z Nowej Rudy wskazują na to, że jeszcze w bieżącym roku mieszkańcy tego miasta będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego skateparku. Wielomilionowa inwestycja, sfinansowana w 70% ze środków Unii Europejskiej, ma zostać zrealizowana na terenie Centrum Turystyczno-Sportowego. Warte jest to wspomnienia, że koszt całego przedsięwzięcia wynosi 1,2 mln zł.

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy, przekazał informacje na temat planowanej budowy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Według jego słów, skatepark będzie miejscem odpowiednim dla najmłodszych mieszkańców miasta, którzy szukają miejsca do jazdy na rowerach BMX, deskorolkach i innych tego typu sprzętach. Teren ten znajduje się przy ulicy Kłodzkiej w dzielnicy Słupcu.

Modelowy skatepark będzie posiadał szereg atrakcji dla użytkowników. Wśród nich znajdą się takie elementy jak: rollin, bank ramp, grind box oraz platforma z nieregularnym kształcie quarter pipe. Dodatkowo dostępne będą też taco, fun box wyposażony w poręcz i grind box, rampa wyrównująca poziomy oraz bank ramp. Miłośnicy ekstremalnej jazdy będą mieli do dyspozycji również zaokrągloną bandę o kącie 90 stopni zwane taco, schody z pochyłą półką (hubba), dwupoziomowy fun box, poręcz prosta/flat rail, manual pad oraz pyramid z grind box.